Motýli a vážky

tetování motýl vážka

Motýl je nejoblíbenějším druhem tetování vůbec. tento krásný tvor se rodí z ošklivé larvy, ale jeho život jen krátce, proto bývá obvykle vykládán jako jako symbol znovuzrození. I v tomto případě se však konkrétní význam tohoto symbolu může v různých kulturách lišit.

V Japonsku symbolizuje osamocený motýlek mládí, zatímco pár motýlů je znamením harmonického manželství. U Astéků však motýli představovali duše válečníků padlých v boji a žen které zemřely při porodu – tyto dva způsoby smrti totiž považovali Astékové za nejvznešenější.

Na západě se symbolický význam motýla soustředí na jeho téměř zázračnou proměnu. Ošklivá, plazící se housenka se zahalí do kukly a po čase se z ní vylíhne krásný okřídlený motýl.

Druhým nejčastěji používaným vzorem jsou vážky, které v některých kulturách (zejména v Asii) představuje posla štěstí a radosti, ale i znamení odvahy a síly.

Na západě jsou vážky symbolem znovuzrození a obnovy po životních strastech, nebo po veliké ztrátě. Vážka však většinou představuje přerod, protože začíná svůj život ve vodě a v dospělosti se mění v létajícího tvora. Právě z tohoto důvodu je vážka používána jako znamení a snahy dosáhnout svých vysněných cílů.

Původní obyvatelé Ameriky byli přesvědčeni, že vážka je dobrý duch, který provází člověka. Pro muže i ženy byla symbolem změny a moudrosti, ale údajně dokázala člověka i sama vést a pomáhat mu uskutečnit své sny. někdo si vážku jako tetování vybere jednoduše proto, že se mu líbí, ale pro jiného může mít takový obrázek hluboký význam.

Text i obraz je možné v nezkrácené a neupravené verzi dál šířit pouze nekomerčním způsobem za podmínky uvedení aktivního odkazu www.annapenak.cz

 

tetování motýl vážka

Anna Penak
Zvýrazňuji krásu duše skrze tělo
Komentáře