Tetování: Ryby, delfíni a mořští koníci

Tetování: Čínský kapr

Mezi rybím tetováním jednoznačně vede duhový kapr, pocházející z Číny, Japonska a Koreje. O tomto druhu kapra, který je vyšlechtěný tak, aby jeho šupiny hrály všemi barvami, se všeobecně věří, že nosí štěstí. V Japonsku je kromě toho symbolem vášnivé lásky. Záleží na tom, jak tetování umístíš. Pokud ryba plave vzhůru, znamená to odvážné vítězství či překonání nějaké překážky.  V Číně je tento kapr považován za krále ryb, který by se podle legendy mohl proměnit v draka, kdyby vyskočil proti proudu Velké žluté řeky nad vodopád, který se nazývá Dračí brána. Proto bývá chápán i jako symbol velkých nadějí a snů.

Tetování: Kapr Tetování: Čínský kapr

Delfíni jsou obvykle považováni za velmi inteligentní tvory, což je spojuje s ideologií hnutí New Age. Delfíni měli i v mnoha starověkých kulturách symbolický význam. Staří Řekové A Římané v nich viděli dobré duchy moře, kteří provázeli námořníky na jejich plavbách, aby je zdárně dovedli do přístavu. Podle Keltů byli spojeni s léčivou silou vody a představovali bohatství a naději. Příslušníci jednoho kmene původních obyvatel Austrálie dokonce žijí v přesvědčení, že jsou sami potomky delfínů. Delfíni jsou znamením změny, moudrosti, rovnováhy, harmonie, svobody, důvěry a porozumění. Delfíni považujeme za symbol laskavosti, energie, prosperity a hojnosti přírody na Zemi. Spousta lidí si je zamilovala čistě proto, že se jim líbí.

Vzor tetování: Delfín

Mořský koník, plachý obyvatel mořských hlubin, může symbolizovat jak štěstí, tak záhadu. Ve starověkém Řecku a Římě byl spojen s Poseidonem / Neptunem, vládce moří, a jako takový byl znamením síly. Po celé Evropě byla rozšířena pověra, že mořští koníci doprovázejí duše utonulých námořníků do podsvětí a chrání je, dokud nedojdou svého cíle, zatím co v Číně byl mořský koník uctíván jako druh mořského draka, který měl člověku přinášet štěstí.

Vzor tetování: Mořský kůň

Anna Penak
Zvýrazňuji krásu duše skrze tělo
Komentáře