Chromoterapie – Atlantské světlo

Chromoterapie je slovo řeckého původu (KROMOS – color – Teraphia a terapie) což znamená barevná terapie. Byla používána člověkem již v dávných civilizacích ve starověkém Egyptě, Indii, Řecku a Číně.
Barvy nás obklopují v každodenním živote, oblečení, jídlo, domov, zaměstnání, v přírodě.
Každá barva má specifickou vibraci a terapeutickou kapacitu. Issac Newton v sedmnáctém století objevil barvy duhy. Německý vědec Johann Wolfgang von Goethe v osmnáctém století studii zjistil, že červená barva má povzbuzující účinek v těle, modrá uklidňuje, žlutá vyvolává pocity radosti a zelená je uvolňující a zklidňuje.

Barvy výrazně ovlivňují naši náladu a o tom že ovlivňují naši psychickou stránku, není pochyb. Barvy mohou pomoci harmonizovat tělo, a dostat do rovnováhy mysl a emoce.

Je známo, že naše čakry korespondují s posloupností barevného spektra běžně viditelného světla

1. čakra – červená
2. čakra – oranžová
3. čakra – žlutá
4. čakra – zelená, růžová, červená, bílá
5. čakra – tyrkysová
6. čakra – bílá, tmavě modrá
7. čakra – fialo

Doporučuji krystaly na zklidnění a vyvážení čaker, esenciální oleje, které mají příznivou rezonanci, ásány jógy, intonování….

Chromoterapie je neinvazivní léčebná technika užívaná za pomoci monochromatického světla o vlnové délce odpovídající viditelnému světelnému spektru. Na rozdíl od užití v praktickém lékařství kde se aplikuje v oblasti infračervené a ultrafialové spektra.
Energie barevného světla působí přímo v centrech (čakrách) kde proudí životně důležitá energie. Tato energie oživuje a reguluje funkci éterického těla. Tím napomáhá přes nervový a imunitní systém, dále skrze žlázy s vnitřní sekrecí, obnovovat rovnováhu fyzického těla. Čakry jsou umístěny kolem páteře. Zatím co zdravé tělo září, nemocnému chybí jas a světlo.

Za tímto účelem vyvinutý nástroj je navržen tak, aby energie monochromatického světla proudící filtrem přesně definované vlnové délky zesílená křemenným krystalem působila v dané oblasti.

Po diagnostice čaker automatickou kresbou se zaměřuji na postupné zarovnávání energetických center. Je rozděleno do tří stupňů.

– první stupeň je léčení fyzického-éterického těla (vyčerpání, dysfunkce orgánů, změny energií).
– druhý stupeň souvisí s astrálním tělem a léčí emocionální stavy.
– třetí je k ošetření duševního těla

Léčení se provádí v sedě, ve stoje nebo v leže v klidném prostředí s měkkým okolním světlem.
Co se týče citlivosti jednotlivců k energii barvy, bývá individuální. Klienti mohou pocítit mírné teplo, vibrací nebo mravenčení v kůži. Někteří v klidu relaxují.

Úspěšně se používá v oblasti bakteriální infekce kůže, jako je např. akné a jiné.

V zahraničí se úspěšně používá například k doléčení žloutenky u kojenců. (modré spektrum)

 

chromoterapie dárkový poukaz

Anna Penak
Zvýrazňuji krásu duše skrze tělo
Komentáře